Důvody pro zamítnutí úvěru
Každý se může vlivem nečekané životní události dostat do situace, kdy není schopen plnit své finanční závazky. V takovém případě je tu banka, která by měla pomoci překlenout toto náročné období. Ovšem banky jsou při sjednávání úvěrů velmi nekompromisní a ne každý nakonec tížený úvěr získá. Existuje však hned několik faktorů, podle kterých banky určují, kdo na úvěr dosáhne a kdo naopak odejde s nepořízenou. V jakém případě tedy nemá cenu do banky vůbec chodit?
V posledních letech je na trhu přebytek likvidity, banky i nebankovní společnosti se tak snaží přicházet stále s lepšími nabídkami výhodných úvěrů a doslova bojují o každého klienta. Ovšem zákon o spotřebitelském úvěru stojí tak trochu proti nim. I když by možná chtěli nabídnout úvěr více lidem, legislativa jim to nedovolí. Každý žadatel o úvěr musí projít složitým schvalovacím procesem, kde se určuje jeho bonita. Banky tak svým žadatelům nemohou půjčit, dokud si důkladně neprověří, zda je opravdu schopný v celém rozsahu úvěr splatit. Za odmítnutím úvěru tak nelze hledat neochotu bank, ale právě přísnou legislativu, která má chránit věřitele.
Bez pracovní smlouvy úvěr nezískáte!
Bez pravidelného příjmu jakoukoliv půjčku zkrátka splácet nelze. Při žádosti o úvěr v bance je tak potřeba doložit pracovní smlouvu na dobu neurčitou. V případě, kdy má žadatel pracovní poměr pouze na dobu určitou, ještě nemusí zoufat. Ovšem dnem ukončení pracovní smlouvy musí být úvěr zcela splacen. Banka ze zřejmých důvodů neposkytuje úvěr ani žadatelům, kteří jsou momentálně ve zkušební nebo výpovědní lhůtě.
Negativní záznam v registru dlužníků
Negativní záznam v registrech dlužníků je pro mnohé banky neodpustitelný prohřešek. Nebankovní společnosti jsou v tomto ohledu přeci jenom o něco benevolentnější. Nebankovní hypotéku https://www.hypoteka-bez-registru.net/nebankovni_hypoteka můžete získat i v případě, kdy máte v registru nějaký ten vroubek.