Mořská řasa Kelpa je vhodná pro lidi k doplnění minerálních látek
Lidské tělo je složeno ze 70 procent z vody a zbytek tvoří různé chemické látky, jejichž základem jsou některé prvky Mendělejevovy soustavy. Mezi nimi jsou zastoupeny i v hojném počtu minerální a stopové prvky, které musíme dodávat jako součást potravy. Bez nich by lidský organismus nemohl fungovat, uvnitř lidského těla probíhá neustále každou vteřinu několik stovek biochemických procesů.
Význam minerálních látek v organismu
Mořské řasy se v České republice začaly objevovat na pultech obchodů se zdravou výživou již v devadesátých letech, a to především zásluhou příznivců Tradiční čínské medicíny a Makrobiotiky. Od toho byly také odvozeny názvy těch nejznámějších druhů řas, s nimiž se setkáváme i dnes, jsou to především Nori, Wakame, Arame a Kombu. Řasy Kombu se rovněž nazývají Kelpa a pod tímto pojmenováním jsou dostupné jako výživový doplněk. Kelpa pro lidi Naklíčeno.cz však může posloužit i zvířatům, značný obsah minerálů jim pomáhá s překyselením, zvláště při nevhodném složení potravy, což bývá problém u velmi levných krmiv. Pro výživu člověka má význam na podobné bázi a pomáhá jak strávníkům, co již naplno propadli trendu zdravé (přirozené) stravy, tak i lidem, co si dopřávají výrobky z bílé mouky a s převahou bílého rafinovaného cukru.
Nezatěžují organismus a vyživují jej – zmiňované potravinářské výrobky, jako jsou bílé rohlíky, housky, necelozrnné bagety, dorty, oplatky, sušenky, bonbóny a podobné pochutiny na sebe v těle vážou minerální látky a vitamíny, které jsou zapotřebí k jejich bezpečnému strávení. Tím však organismus odebíráním těchto živin oslabujeme a po určité době se to projeví nějakou nemocí. Řasy Kelpa jsou cenné v tom, že naopak dodávají výživové prvky, které mnohdy chybí i v zemědělské půdě ve vnitrozemí. Proto je také nazýváme jako „superfoods“ a vzhledem k vysokému obsahu živin bychom je měli konzumovat sice pravidelně, ale v omezeném množství.